Ako podporiť ženy vďaka eventom? Prinášame vám 8 nápadov pre vaše zamestnankyne

Možno je vám známy citát – Ak je šťastná žena, šťastní sú aj všetci okolo nej. Keď sa darí vašej zamestnankyni, darí sa aj celej firme či rodine. Je to vízia, ktorej veríme aj v komunite Akčné ženy. Preto aj náš headline: “Ženy, ktoré robia, čo milujú.”  Keď investujete do vašich žien, nastanú často pozitívne zmeny. Toto presvedčenie nezdieľame len my. Ľudia na celom svete objavujú silu žien,  ich schopnosť vytvárať veľké a trvalé zmeny. Vzniká množstvo iniciatív a slovo “komunita” sa v roku 2021 stáva doslova “trendy”.  

V súvislosti so ženským pohlavím sa dostávajú do popredia aktuálne mnohé témy. Od ženských lídrov na čele s pani prezidentkou, cez kvóty, zviditeľňovanie rôznych hnutí bojujúcich proti obťažovaniu, cez pochody za rovnosť a rozdelenie rolí v spoločnosti. Postavenie žien, ich príležitosti na rozvoj a motiváciu sa aj vďaka mnohým ženským iniciatívam posilňuje.  

Ako môžete jednoducho vytvoriť “team spirit” a inšpirovať k pracovným výkonom ženský tím vo vašej spoločnosti? 

Začnite jednoducho. Od seba. 

0. Uvažujte, komunikujte a konajte rovnako – v súlade s vašim presvedčením a hodnotami. Správajte sa ku každej žene tak, ako by ste chceli, aby sa správala ona k vám. Skutoční lídri a líderky sa odhalia v každodenných maličkostiach a je pre nich charakteristický beh na dlhé trate. Považujete sa za dobrého bežca/ bežkyňu? 🙂

1. Vytvorte ženám priestor na neformálny rozvoj vo vašej firme – ženy majú chuť neustále sa vzdelávať. Oprášiť si cudzí jazyk? Vylepšiť komunikačné či prezentačné schopnosti? Naučiť sa niečo úplne nové a bláznivé ako napríklad hra v divadelnom predstavení? Vyčlente vo vašej firme dve hodiny týždenne na pravidelné aktivity pre vaše ženy a vaša investícia sa vám po čase viacnásobne vráti v podobe lepšieho pracovného nasadenia, skvelej komunitnej atmosféry vo vašej firme či v podobe lepších výsledkov.  

2. Vymyslite si spoločne vlastnú iniciatívu a poverte ňou ženu vo vašej firme – nech sa nachádzate kdekoľvek, stačí sa obzrieť okolo seba. Vždy je na čom pracovať a čo zlepšovať vo svojom okolí. Stačí vedome pozorovať a možno si nebudete vedieť ani vybrať, čo by ste skôr chceli napraviť, vylepšiť, či spoločne vytvoriť. Akákoľvek manuálna spoločná aktivita dodá vášmu tímu nový “spirit” a chuť do nových začiatkov. Odporúčame danú aktivitu opakovať pravidelne tak, aby sa z nej stal rituál. Či už sa rozhodnete potešiť dôchodcov, deti v nemocnici, vymaľovať lavičky, či vyzbierať odpadky vo vašom okolí, robte to pravidelne.  

Akčný tip: zamerajte sa na skutočný talent každého zamestnanca a podľa toho vyberajte aj správnu iniciatívu. Všetky spomenuté aktivity sú krásne a možností je ozaj veľa. V čom však môže byť dobrovoľník skutočne prínosný pre spoločnosť? Predsa v tom, v čom má talent. Uvažujte nad tým.  

3. Ženy chcú byť a cítiť sa krásne – vytvorte spolu s nami zážitkový event v podobe osobnej “premeny”, na ktorý budú ešte dlho spomínať. Vyčlente im jeden piatok v mesiaci počas ktorého zažijú malú osobnú premenu. Povenuje sa im stylistka, vizážistka, hairstylistka, či koučka. V  každej z nich sa rozžiari princezná a odskúšajú si najnovšie modely slovenských módnych návrhárok. Výsledkom budú video vizitky vašich “nových” zamestnankýň, množstvo fotografií a zážitkov, na ktoré budú navždy spomínať.  

 

4. Biznis fotografie – netradičné zážitkové fotenie spojené s ochutnávkou kvalitného prosecca – Biznis fotografie nemusia byť len formálne a uniformné. Zverte sa do rúk odborníčkam, vyskúšate si najnovšie outfity slovenských módnych návrhárok, povenujú sa vám vizážistky. Naše fotografky majú talent nie len zachytiť krásne momenty, ale aj podporiť vaše ženy k tomu, aby sa cítili skutočne krásne a samé sebou. V každej dobrej fotografke totiž musí byť zároveň aj psychologička… Výsledok spoločného fotenia bude vašu firmu sprevádzať už navždy.  

5. Inšpirtívne talks – Každá žena môže byť inšpiráciou pre druhú. Smutné je, že si to mnohé neuvedomujú. Nechajte Akčné ženy nazrieť do príbehov vašich zamestnankýň a pripravíme pre vás spoločný večer spojený s ochutnávkou skvelých slovenských vín a z vašich dám sa stanú hviezdy večerného programu.  

6. Venujte vašim zamestnankyniam vstupenky – nechajte na nich, aby si vybrali, čo sa im páči, v čom sa chcú vzdelávať, čo chcú zažiť. Ponúkame množstvo eventov, ktoré organizujeme pre širokú verejnosť. Aktuálne srdečne pozývame na celodennú konferenciu Pre zdravie ženy, vďaka ktorej podporujeme tému prevencie a zdravia.  

7. Vymyslite si projekt, ktorý chcete podporiť – z každého eventu zorganizovaného Akčnými ženami, venujeme spoločne časť peňazí vybranej organizácii alebo konkrétnej žene, ktorá to potrebuje. Rady vám poskytneme odporúčania alebo pomôžeme pri hľadaní tej pravej pre vás.  

8. Ženy a leadership (Women And Leadership) – Zažite nový pohľad na pracovnú silu a vedenie žien. Aké boli “ženy na čele” v minulosti a teraz? aké sú rozdiely vo vedení mužmi a ženami? Aké majú ženy výhody na trhu práce? Aké sú výzvy a príležitosti? Ako možno rozvíjať záujem o to, aby sa ženy nebáli a hlásili sa na vedúce pozície? Pripravíme vám spoločný workshop, na ktorom budeme spolu s profesionálnou koučkou hľadať odpovede na všetky otázky.  

Máte záujem o inú tému? Alebo máte pre nás inšpiráciu, čo funguje výborne vo vašej firme? Napíšte nám a rady medializujeme aj v našom magazíne, ako motivujete ženy vo vašej firme.

Zdroj foto: Archív, Akčné ženy

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

jojo